قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / ايمني محصول – تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوب

ايمني محصول – تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوب

 ايمني محصول – تغيير عملكردهاي نامناسب به عادات خوب

طراحي، كيفيت و سلامت، اجزاي اصلي در ايمني محصول مي باشند. نقص در هر يك از اين  مولفه ها عامل ايجاد خطر است كه سبب وارد آمدن خسارت مي شود.

بنابراين چگونه مي توانيم عدم خلاء در هر يك از موارد فوق را ضمانت نماييم؟ پاسخ بسيار ساده است. با تبديل آن ها به عادت.

نكته كليدي، تبديل فعاليت هاي بهينه به عادات رايج و آموزش افراد به محافظت از خود و اطرافيان، بدون درگيري ذهني مي باشد.استانداردهاي ايزو منبع نوين ترين فعاليت هاي بهينه اي است كه توسط كارشناسان و ذينفعان انتخاب شده اند. ضروري است يك سازمان براي انطباق با استاندارد، مجموعه اي از اقدامات را در راستاي آموزش عادات صحيح به طور مداوم اجرا نمايد.

با نگاهي دقيق تر به اين سه اصل، در طراحي، تمركز بر به كار گيري مواد مناسب در كاربردهاي ويژه است كه در اين خصوص استانداردها دستورالعمل هايي را براي انتخاب مواد و اطمينان از طراحي مناسب ارايه نموده اند.سيستم كنترل كيفيت براي ضمانت محصولات و فرايند توليد منطبق با الزاماتي كه توسط مهندسين طراحي شده، امري الزامي است و در نهايت اقدامات امنيتي عوامل خطري را كه در مكانيسم توليد خلل ايجاد مي نمايند، شناسايي مي كند.برخي از اين خطرات شناخته شده و حاصل تجربيات گذشته اند، مانند حوادث و شكست هاي گذشته و برخي ديگر نيز نياز به تفكر و تعمق بر وقايع ناخوشايندي دارند كه تمايلي به رخ دادن آن ها نداريم.

سيستم كنترل كيفيت، ابزار سنجش پيشگيرانه اي براي جلوگيري از به كار گيري ابزارهاي بي كيفيتي است كه استفاده از آنها عواقب ناگواري را در بر خواهد داشت.

يكي از نقش هاي سيستم امنيتي محافظت از داده ها و تاييد فرضياتي است كه سيستم كيفيت را حمايت مي كند.استاندارد در دست تدوين ISO 34001، استاندارد جديد مديريت امنيت در زمينه اقدامات ضد جعل و كنترل، خطراتي را كه خارج از محدوده سيستم كنترل است، مورد بررسي قرار مي دهد.اين استاندارد با استفاده از اصول كاهش خطر كه در استاندارد ISO 31000 ارايه شده، 9 حوزه وسيع تهديد را شامل شده و مولفه بنياديني را براي ايمني محصول فراهم مي آورد.

اميد است استاندارد ISO 34001 هدايتگر فعاليتي بهينه باشد و عادات مناسب را براي نسل آينده تفهيم نمايد.

 منبع:‌ ايزوفوكوس+ – مه/ژوئن 2013

مترجم:‌ فاطمه مزيناني

ويراستار: كيواندخت پيرمحمدي

درباره ی News-Admin

مطلب پیشنهادی

توليد ابزاری قدرتمند برای تعادل و سلامت جامعه

دلیل اصلی و مهم برای حمایت از تولید در کشورهای توسعه یافته ،تاثیر شگرف آن …

پاسخ دهید