قالب وردپرس درنا توس
خانه / بین الملل / کرونا در پکن / پیک‌ ها و مواد غذایی چک می‌شوند

کرونا در پکن / پیک‌ ها و مواد غذایی چک می‌شوند

مقامات پکن در حال انجام گسترده آزمایش “اسید نوکلئیک” روی تمامی پیک‌ها، مسئولین ارسال و بسته‌های غذایی در این شهر هستند تا مانع شیوع موج دوم بیماری در پایتخت چین شوند.

به گزارش عصر ایران به نقل از “رویترز”، مقامات پکن پس از کشف خوشه جدیدی از ویروس کرونا در شهر 21 میلیون نفری پکن، تست تشخیص این بیماری را افزایش داده و پیک‌ها و بسته‌های غذایی را به دقت وارسی می‌کنند.  این اقدامات در پی شیوع دوباره بیماری در یک بازار عمده مواد غذایی در پکن صورت می‌گیرد. این بازار 70 درصد از مواد غذایی مصرفی در پکن را تامین می‌کند.

به دنبال شیوع موج جدید بیماری کرونا در پکن بسته‌های غذایی وارداتی و داخلی به دقت چک و بررسی می‌شوند/ عکس: رویترز

چک گسترده پیک‌ ها در پکن

تمرکز اصلی این آزمایش‌ها در مناطق نزدیک به بازار “شین فادی” و کارگران آن صورت می‌گیرد.

هدف اولیه مقامات پکن شناسایی و آزمایش ده‌ها هزار نفری است که در این بازار رفت‌و‌آمد داشته یا در آن کار می‌کنند. این بازار محل رفت‌آمد هزاران سه چرخه، اسکوتر و پیکی است که با خود بسته‌های غذایی را جابه‌جا می‌کنند.

به گزارش “پکن نیوز” در روز گذشته، “اس اف اکسپرس” تست کرونای بسیاری از کارمندان خود را آغاز کرد. اس اف اکسپرس دومین شرکت بزرگ ارسال بسته (پیک) در چین است.

یک پرستار با لباس حفاظتی پس از شیفت کاری- شیوع جدید کووید-19 در روزهای گذشته در پکن شروع شده است/ عکس: رویترز

بررسی پیک های چین

شرکت تحویل غذای “مایتوانگ دیانگ‌پینگ” در روز جمعه اعلام کرد از تمام پرسنل (سواره) خود تست کرونا می‌گیرد. مقامات این شرکت اعلام کردند: پرسنلی که به مناطق پرخطر پکن سفر کرده‌اند به صورت موقت تعلیق شده و به مدت 14 روز به قرنطینه خواهند رفت. آنها از این افراد آزمایش اسید نوکلئیک هم خواهند گرفت.

این شرکت در حساب کاربری خود اعلام کرد: مشتریان می‌توانند جزئیات مربوط به به ضدعفونی کردن بسته و دمای بدن مسئول ارسال را به صورت آنلاین و زنده مشاهده کنند.

پکن یوز اعلام کرد: کلیه پیک‌های پکن تا هفته آینده آزمایش خواهند شد.

به دلیل شیوع کرونا در پکن مردم در خیابان‌های شانگ‌های از ماسک حفاظتی استفاده می‌کنند/ عکس: رویترز

کرونا در شانگ‌های

مقامات پکن ریسک آلودگی از طریق بسته‌های ارسالی را برجسته‌ کرده‌اند. آنها در روز گذشته از شناسایی 22 مورد جدید در این خبر دادند. تعداد مبتلایان جدید پکن از تاریخ 11 ژوئن (22 خرداد) تا کنون به بیش از 200 مبتلا رسیده است.

مقامات پس تشخیص ویروس روی تخته‌های برش گوشت و ماهی در بازار “شین فادی” تست کرونا روی کارگران و کارمندان سالن‌های پذیرایی، رستوران‌ها را آغاز کردند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تجارت در آنگولا؛ ۴۰ درصد زنان کارآفرین هستند

یک نظرسنجی جهانی نشان می دهد که حدود ۴۰ درصد زنان در کشور آفریقایی “آنگولا”، …

پاسخ دهید